sen21.cz

Oznamujeme spolupráci do senátních voleb!

Nejen ve volbách do evropského parlamentu letos spolupracujeme s dalšími stranami! 🤝

Spolupráce liberálních stran je v české politice velmi důležitá. Jak říká i náš předseda, má-li být slyšet jejich hlas, musí se navzájem podporovat a spojovat síly. Proto jsme velmi rádi, že vám můžeme oznámit naší spolupráci s Česká pirátská strana a Zelení – Strana zelených v senátních volbách 2024! Věříme, že díky této spolupráci bude liberální hlas zastoupen ve všech senátních obvodech, kde se volby budou konat.

Celou tiskovou zprávu si můžete přečíst zde.

“V současnosti máme převážně konzervativní vládu, Sněmovnu i Senát. Má-li být slyšet v politice více i liberální hlas, musí liberální politické síly více spolupracovat a podporovat se…”

Václav Láska

„Naším cílem je posilovat liberální hlas v politice a Piráti jsou připraveni spolupracovat na tom, aby se to více dařilo i v Horní komoře Parlamentu. V ní tyto hodnoty již dnes hájíme společně s hnutím SEN 21 a v této spolupráci jsme připraveni pokračovat i nadále. Dialog s dalšími liberálně zaměřenými politickými subjekty je logický nástroj, jak stanoveného cíle dosáhnout.”

Ivan Bartoš

„V Senátu vnímáme za poslední roky změnu spíše ke konzervativním až populistickým hodnotám, zejména v oblasti sociálních a environmentálních témat postrádáme v horní komoře progresivnější přístup a jasnou vizi. Společně se SEN21 a Piráty proto chceme podpořit takové kandidátky a kandidáty, kteří by to mohli změnit. Osobnosti za Stranu zelených budou kandidovat například v obvodech Litoměřice a Mladá Boleslav, o dalších obvodech se rozhodne během příštích týdnů”.

Magdalena Davis
Foto: Senát Parlamentu ČR

Přidat komentář