sen21.cz

Opravdu jsme se snažili!

Opravdu jsme se snažili! Na tradiční rozdělení rolí si ale konzervativní senátoři sáhnout nenechají.
Po Ústavně-právním výboru i Výbor pro zahraničí, obranu a bezpečnost nedoporučil ke schválení Istanbulskou úmluvu. Náš předseda Václav Láska – Právo s Láskou si záměrně vzal roli zpravodaje, protože mu na jejím schválení velmi záleží.
Obavám z přijetí Istanbulské úmluvy moc nerozumíme. Jedná se o běžnou mezinárodní smlouvu, kterých jsme už ratifikovali stovky. V tomto případě ale čeští konzervativní politici podle nás vytváří falešný problém, který bohužel ve společnosti vyvolává zbytečný strach.Na jednání Výboru pro zahraničí, obranu a bezpečnost nikdo z jeho členů nevyslovil důvody proti ratifikaci Úmluvy, ačkoli k tomu byli vyzváni. Z dřívějších písemných argumentů proti ratifikaci nakonec vypíchneme jednu perlu – obrázek si udělejte sami: 💬„Úmluva požaduje zásadní a hluboké změny ve společnosti na všech úrovních. (…) Změny povedou k převýchově mužů a chlapců a k rozbití stereotypů, předsudků a vzorců tradičního českého chování mužů a žen. (…) Zbavit člověka stereotypů, předsudků a zvyků znamená zbavit ho jeho kultury.”
Až v říjnu přijde Istanbulská úmluva na jednání pléna, bude Václav Láska s každým z nesouhlasných názorů samostatně polemizovat. Senát ji pravděpodobně neratifikuje, ale náš hlas bude přesto jasně slyšet.

Přidat komentář